Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Deklaracja dostępności

Czcionka:

Data publikacji strony internetowej: 2017-07-08

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-30

Status pod względem zgodności z ustawą:

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

• zdjęcia nie posiadają opisów i alternatywnego tekstu

Część materiałów publikowanych nie spełnia wymagań dostępności, z uwagi na to, że zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Brak opisów alternatywnych tytułów do części zdjęć i obrazków.

W razie wystąpienia niezgodności, bądź trudności w dostępie do treści któregoś z elementów naszej strony , bardzo prosimy o skorzystanie z alternatywnego sposobu uzyskania informacji -kontaktu telefonicznego: 18 440 15 60 /od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -14.00/.

Strona posiada następujące ułatwienia:

• podwyższony kontrast (czarne tło, żółte litery)

• możliwość powiększenia wielkości liter na stronie

Data sporządzenia deklaracji sporządzono dnia 2021-03-25

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Gródku nad Dunajcem.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe:

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Dyrektor Zbigniew Gąska tel 18 440 15 27  lub  18 440 15 60

Procedura wnioskowo-skargowa:

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie.

W przypadku odmowy wnoszący żądanie można złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna:

Lokalizacja placówek:

  • Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku nad Dunajcem;  33-318 Gródek nad Dunajcem 28;
  • Filia biblioteczna w Rożnowie;  Rożnów 638 ; 33-318 Gródek nad Dunajcem

Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku nad Dunajcem; 33-318 Gródek nad Dunajcem 28;

Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku nad Dunajcem mieści się przy głównej drodze wojewódzkiej 975 Wojnicz- Dąbrowa w sąsiedztwie Zespołu Szkół w Gródku n/Dunajcem.. Do budynku prowadzi 1 wejście od strony drogi. Wejście do budynku nie posiada schodów. Drzwi wejściowe wejścia głównego posiadają minimalne wymiary potrzebne dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, wózku inwalidzkim o napędzie mechanicznym, osoby poruszającej się z białą laską, poruszającej się przy pomocy dwóch kul, przy pomocy balkonika, przy pomocy laski. Drzwi otwierane są ręcznie. Budynek jest jednokondygnacyjny. Dla osób o ograniczonej mobilności w pełni dostępny jest cały budynek. Na poziomie zero znajduje się toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku Gminnej Biblioteki Publicznej nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego. Przed budynkiem znajduje się parking bez wyznaczonego stanowiska dla osób z niepełnosprawnościami.

Filia w Rożnowie ; Rożnów 638 ; 33-318 Gródek nad Dunajcem

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej mieści się przy głównej drodze powiatowej o numerze Wytrzyszczka-Tropie-Bartkowa Posadowa o numerze 1449 K. Po przeciwnej stronie drogi znajduje się sklep samoobsługowy Centrum. Do budynku prowadzi 1 wejście od strony drogi. Wejście do budynku nie posiada schodów. Drzwi wejściowe wejścia głównego posiadają minimalne wymiary potrzebne dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, wózku inwalidzkim o napędzie mechanicznym, osoby poruszającej się z białą laską, poruszającej się przy pomocy dwóch kul, przy pomocy balkonika, przy pomocy laski. Drzwi otwierane są ręcznie. Budynek jest dwukondygnacyjny. Pomieszczenie Filii Gminnej Biblioteki Publicznej znajduje się na parterze. Na kondygnację + 1 (powyżej parteru) prowadzą schody oklejone żółto-czarną taśmą. Budynek jest wyposażony w platformę schodową pozwalającą osobie niepełnosprawnej poruszającej się na wózku dostanie się na pierwsze piętro. Toalety znajdują się na parterze budynku oraz na pierwszym piętrze. Na każdym poziomie znajduje się toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku w której siedzibę ma Filia Biblioteki w Rożnowie nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego. Za budynkiem znajduje się parking bez wyznaczonych stanowisk dla osób z niepełnosprawnościami.

 

 

 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Załącznik

Utworzono dnia 19.04.2021, 09:00

Zegar

Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku nad Dunajcem

33-318 Gródek n / D 28

tel 18 4401560

e-mail gbp_grodek@onet.eu

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny