Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Fascynujący świat literatury popularnonaukowej.

Utworzono dnia 04.10.2019
Czcionka:

Spotkania z literatura popularnonaukową wywołują u naszych najmłodszych czytelników ciekawość  a także  wzbudzaja duże zainteresowanie tematami, które poruszają.

Zostają w pamięci na długo i sprawiają  że takich publikacji  chce się oglądąć więcej.

Nasze spotkania poświęcone były publikacjom:

- "Drzewa" Piotr Socha i Wojciech  Grajkowski

- "Pszczoły" Poznawaj, twórz, odkrywaj - Morgan P.

- "Gabinet anatomii" - Davies K.

-"Zwierzęta , które zniknęły" - N  Kucharska

„Gabinet anatomii” – czerwony, zielony , niebieski czyli prześwietl swoje ciało od stóp do głów.  To wyjątkowy album o ludzkim ciele zilustrowany za pomocą efektownej techniki graficznej . Poznaj budowę i działanie najważniejszych części ciała w najbardziej zadziwiającym gabinecie anatomii pod słońcem! Dzięki pomysłowej technice graficznej  każda z kolorowych ilustracji skrywa w sobie trzy „warstwy”. Obejrzysz je przez kolorowe filtry dołączone do książki. Przez czerwony zobaczysz szkielet, przez zielony – mięśnie, a przez niebieski – narządy wewnętrzne. Dowiedz się, jak serce pompuje krew, sprawdź, co się dzieje, kiedy oddychasz, policz kości w szkielecie i zajrzyj w głąb mózgu.. Książka składa się z 10 rozdziałów prezentujących poszczególne części ciała, narządy i układy. W każdym rozdziale znajduje się zwięzły opis danej części ciała i jej działania, wielkoformatowe barwne ilustracje do oglądania przez barwne filtry oraz szczegółowe informacje o wybranych narządach zaprezentowane na czarno-białych ilustracjach stylizowanych na dawne anatomiczne ryciny. Wyjątkowa pozycja , którą warto mieć w swojej biblioteczce.

„Zwierzęta ,które zniknęły- Nikola Kucharska.

To atlas zwierząt, jakiego jeszcze nie było! Odkryjesz  tajemnice stworzeń, z którymi nigdy nie staniesz oko w oko… Kto jest winny zagłady syreny morskiej i dodo? Czy wilk straszny naprawdę był straszny? Czym jest paleontologia? Które muzea historii naturalnej mają najbogatsze zbiory? Na te i wiele innych pytań odpowiada nowa książka Nikoli Kucharskiej, z ogromnym rozmachem i precyzją odmalowująca świat wymarłych istot. Dzięki niej poznamy dawne płazy, gady, ryby, owady i ssaki, lecz także dowiemy się, jak wielka odpowiedzialność za los zwierząt spoczywa na człowieku.  Poza obszerną częścią poświęconą dinozaurom w książce znajdziemy bardzo dużo gatunków zwierząt, które wyginęły, w tym mamuty, trąbowce, , smilodony, jelenie olbrzymie, dronty dodo, tarpany, wilkowóry tasmańskie, liczne gatunki tygrysów, małp człekokształtnych i inne. Pięknie wydana , duże ilustracje Nikoli Kucharskiej, bogactwo szczegółów sprawiają że sięga się po nią z wielką przyjemnością ..

„Drzewa” – Piotr Socha i Wojciech Grajkowski

Nowa książka Wojciecha Grajkowskiego i Piotra Sochy „Drzewa” to kolejne ilustratorsko-tekstowe arcydzieło, które pokocha każde dziecko. Książka pokazuje niezwykłą naturę drzew oraz zdradza wszystkie tajemnice oraz ciekawostki związane z drzewami. Odwiedź niezwykły świat drzew. Zobacz, kto w nich mieszka, kto je zjada, kto przenosi ich nasiona. Obejrzyj te najwyższe, najstarsze i najgrubsze. Spotkaj enty, Adama i Ewę, Robin Hooda i Buddę. Przyjrzyj się pracy drwala i zobacz, jakie budowle, instrumenty i wehikuły można zrobić z drewna. Poznaj drzewo życia, drzewo ludojada i święty figowiec. „Drzewa” to przepiękny album dedykowany roślinom.

.Pszczoły” Poznawaj, twórz, odkrywaj.

Pszczoły to jedne z najciężej pracujących owadów żyjących na naszej planecie. Przelatując z kwiatu na kwiat, przenoszą pyłek, dzięki czemu rośliny, które potem spożywamy, mogą się rozmnażać. Bez pszczół świat byłby zupełnie inny. Odkryj wszystko, co powinieneś wiedzieć o pszczołach i ich miejscu w ekosystemie Ziemi przez eksperymenty, poszukiwania i zadania do wykonania. Ta książka łączy w sobie różne dziedziny, takie jak kultura, historia, sztuka, rzemiosło oraz nauka, pomagając dzieciom poznać świat natury przez zbieranie informacji, własną twórczość i odkrywanie tajemnic.

Wszystkie te fantastyczne i fascynujące publikacje popularnonaukowe wart mieć w swojej biblioteczce. Polecamy

Spotkania z literaturą popularnonaukową.

Utworzono dnia 04.10.2019, 10:39

Zegar

Gminna Biblioteka Publiczna w Gródku nad Dunajcem

33-318 Gródek n / D 28

tel 18 4401560

e-mail gbp_grodek@onet.eu

Kalendarium

Marzec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 66

W poprzednim tygodniu: 216

W tym miesiącu: 656

W poprzednim miesiącu: 840

Wszystkich: 47807